FC Comunités 2022

20.12.2022

Fotbalový club Comunités i v roce 2022 představuje komunitní seskupení mládeže a mladých dospělých, kteří se pravidelně scházejí a hrají volnočasově fotbal. Podařilo se opět rozšířit kapacity tohoto komunitního fotbalového týmu, především poté v další účasti ve Vratislavické lize a účastí ve fotbalových soutěžích a na turnajích. Společně také fotbalisté připravili první celodenní turnaj pro amatérské týmy z měst Libereckého kraje. Leč to nebyl prvotní záměr, do týmu se zapojilo také několik chlapců, kteří do Liberce přišli v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Hráči se tak letos účastnili celkem šesti turnajů, z nichž jeden sami realizovali. Mají za sebou celkem úspěšný dokončený jeden rok ve Vratislavické lize, kde se umístili na pátém místě. V příštím roce se chtějí více zaměřit na futsal a dále pokračovat v organizaci týmu A - Junior. Tedy starším seniorským hráčům umožnit se profilovat a postoupit do polo-profesionálních kvalifikací a volné kapacity poté poskytnout mladým juniorským hráčům.

Věří, že takováto aktivita má smysl a je přínosná jak pro samotné hráče, tak pro členy komunity. Společně se také část týmu podílela na přípravě akce ku příležitosti Mezinárodního dne romského jazyka. Doufáme tak, že podpora komunitního fotbalového týmu bude možná i v příštích letech.


Fotbalový club Comunités byl v roce 2022 podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.