To jsme my!

Dovolte nám, abychom se představili...

Kdo jsme? Jsme skupina několik mladých lidí, kteří mají rádi tanec a hudbu. Historie našeho založení sahá skoro 10 let zpátky. Každý se však vyvíjí, a jak to tak bývá, tak i my jsme dospěli do seskupení, ve kterém fungujeme dodnes. Naší speciální schopností je improvizace, když se totiž všichni bojí, že to nezvládnou, my postavíme sestavu na místě. A víte proč? Protože do toho dáváme srdce. I když jsme nervózní, víme, že to zvládneme, protože se inspirujeme navzájem a důvěřujeme si. 

A co vlastně děláme? Tancujeme romské tance, které se vždy snažíme oživit něčím novým, propojit je s různými novými styly. Není to ovšem o tom, že se sejdeme jednou za týden a trénujeme. Pojí nás přátelství, láska, vážíme si jeden druhého, pracujeme týmově a samozřejmě zažíváme plno srandy.

Kde nás můžete vidět? Setkat se s námi můžete na různých akcích, festivalech a vystoupeních. Pomáháme také při dalších akcích spolku Comunités, kterých se pravidelně účastníme. 

Zdroj fotografie: ROMA TANVALD, z. s., Eva Gáborová, použito se svolením

Naše aktivity

Výčet toho, kde se můžeme potkat

KDE SE UVIDÍME V ROCE 2023

2. června 2023 - Světový romský festival Khamoro

10. června 2023 - Festival Krásná louka Mladá Boleslav

23. června 2023 - Romský festival Česká Lípa (KD Crystal)

29. července 2023 - Festival v Hradci Králové

21. října 2023 - Rotahu Fest v Ústí nad Labem


KDE JSME SE VIDĚLI V ROCE 2022

8. dubna 2022 - Festival Milovice k Mezinárodnímu dni Romů

14. května 2022 - Mezinárodní den Romů v Jičíně

25. června 2022 - Týden Romů - Melodia 2022 Jablonec nad Nisou

16. července 2022 - Festival v Jičíně

8. října 2022 - Rotahu Fest v Ústí nad Labem


MEZINÁRODNÍ DEN ROMŮ LIBEREC 2021

Již třetí ročník krajských oslav Mezinárodního dne Romů pořádaný Asociací romských představitelů Libereckého kraje, z. s. Akce vždy hodnotného a velkého formátu, na kterou se sjíždějí Romové z celého Libereckého kraje. I letošní ročník nemůžeme vynechat a budeme se ho účastnit. Tak se na vás těšíme, určitě dorazte.

Kde: Koloseum Liberec, Pavlovice

Kdy: 18. září 2021

LETNÍ KOMUNITNÍ FESTIVAL KULTURY 2021

Akce, kterou pořádá spolek ROMA TANVALD, z. s. již druhým rokem. Opět se můžete těšit na plno komunitních vystoupení různých národnostních skupin, dobré jídlo a plno zábavy. Na festival dorazí především lokální umělci a hudebníci, a tak tu samozřejmě ani my nemůžeme chybět.

Kde: Velké Hamry, vlakové spojení přímo z Liberce s přestupem v Tanvaldu

Kdy: 31. července 2021

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ A MEZINÁRODNÍ DEN ROMŮ 2021

Tak snad! Doufejme, že už je doba kovidová alespoň z části úspěšně za námi a můžeme žít! Jako již tradičně můžeme tuto akci, kterou pořádá spolek ROMA TANVALD, z. s. jenom doporučit. I letos bude plná místních umělců, veselých lidí, hudby, tance, jídla a pití. A jako všechny akce tohoto spolku bude mít i tato úroveň. Tak nebuď lemra a doraz, klidně s celou rodinou.

Kde: Tanvald - Na břízkách, vlakové spojení přímo z Liberce každou hodinu

Kdy: 26. června 2021

ROMSKÁ SCÉNA

Sice prvotina, ale akce velmi vysokých kvalit. Sejdou se tu kapely a taneční soubory z celého Libereckého kraje. A i my máme tu čest být tohoto počinu součástí. Tak nám držte palce a přijďte nás do Jablonce podpořit. Budeme se těšit!

Kde: Amfiteátr Eurocentra v Jablonci nad Nisou

Kdy: 19. června 2021

LETNÍ KOMUNITNÍ FESTIVAL KULTURY 2020

Akce, kterou pořádá spolek ROMA TANVALD, z. s. letos poprvé. Můžete se těšit na plejádu různých kultur a uměleckých vystoupení. My tam samozřejmě nesmíme také chybět. Tak pojďte i vy ochutnat kousek z něčeho, co vám bude sympatické.

Kde: Velké Hamry, vlakové spojení přímo z Liberce s přestupem v Tanvaldu

Kdy: 21. srpna 2020

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ A MEZINÁRODNÍ DEN ROMŮ 2020

Akce, kterou pořádá spolek ROMA TANVALD, z. s. plná radosti, slunce a temperamentu. Rozhodně libová záležitost pro celou rodinu. A my tam budeme také! Přijďte se na nás podívat. Odpoledne se totiž budou konat dodatečné oslavy Mezinárodního dne Romů.

Kde: Tanvald - Na břízkách, vlakové spojení přímo z Liberce každou hodinu

Kdy: 27. června 2020